رمان «وریا» اثر نویسنده جوان سیده زهرا محمدی از سوی نشر آرما روانه بازار کتاب شده است.
۱۳۹۶/۰۸/۰۲
#

نویسنده این اثر در معرفی این کتاب نوشته: «خوب که نگاه می‌کنم ماموریت من در این دنیا نوشتن قصه‌ها و داستان‌ها است. داستان‌هایی که قرار است از زاویه دیگری به این دنیا نگاه کند و دنیا را جور دیگری ببیند و به آدم‌ها یادآوری کند که دنیا آنقدرها که پشت سرش حرف است، بد نیست فقط کافی است کمی به آن فرصت بدهیم تا روی زیبایش را هم نشانمان دهد.کتاب «وریا» داستان دختر نوجوانی است که دلش می‌خواهد متفاوت باشد، متفاوت ببیند، متفاوت زندگی کند و حتی متفاوت لبخند بزند؛ اما این متفاوت بودن به همین راحتی‌ها هم که خیالش را می کرد، نبود و کلی ماجراهای ریز و درشت برایش رقم می‌زند.ایده‌ نوشتن «وریا» وقتی به سرم زد که فکر کردم، یک چیزی در در این دنیا زیادی می‌لنگد اول، اینکه مردم سرزمینم به شکل عجیبی و البته غم‌انگیزی کتاب نمی‌خواندند. دوم، شبیه هم شدن آدم‌هخای دور و اطرافم بود. یک روز بلند شدم و دیدم همه آدم‌های دور و برم و حتی آدم‌های توی خیابان و بانک و دانشگاه دارند شبیه هم می‌شوند. شبیه هم لباس می‌پوشند شبیه هم می‌خندند و شبیه هم خیلی کارها می‌کنند. این شبیه بودن آدم‌ها هیچ‌وقت برای آدمی مثل من که دلش چیزها و تجربه‌های جدید می‌خواست خوشایند نبود. پس «وریا» را نوشتم که از معجزه کتاب برایتان بگویم و اینکه کاش یک روز بلند شویم و به تعداد هفتاد میلیون نفر آدم جدید ببینیم. آدم‌هایی با فکرهای جدید و خلاقی که شبیه هم نیستند.»

در بخشی از این رمان می‌خوانیم: «به نظر من هر آدمی که پا به این دنیا می‌گذارد، همراه خودش یک برگه ماموریت دارد؛ ماموریتی که قرار است در زندگی برایش تلاش کند و حتی یک وقت‌هایی هم بجنگد تا به خواسته‌هایش برسد. دقیقا شبیه این فیلم‌های خفن خارجکی که نقش اول فیلم بعد از کلی دویدن و کشتن و زخم و خونریزی و توی سر و کله هم زدن، آخر فیلم با هیکلی زخم و زیلی که اتفاقا لبخند ریزی هم روی لبش است از کلی دود و آتش می‌زند بیرون! تازه همین که پایش را از معرکه بیرون می‌کشد، یکهو ماشینی پشت سرش می‌ترکد؛ ولی او بدون اینکه حتی یک چین اخم توی ابروهایش بیفتد؛ خیلی محکم و استوار به سمت دوربین می‌آید. بعد هم تیتراژ فیلم می‌آید که یعنی ماموریت به نحو احسن اجرا شد …»

رمان «وریا» در ۱۵۱ صفحه با قیمت ۱۵ هزار تومان از سوی نشر آرما منتشر شده است. علاقه‌مندان به تهیه این کتاب می‌توانند آن را از فروشگاه اینترنتی «چهارسوق» خریداری کنند