Strict (2048): Declaration of MyComponent::initialize() should be compatible with Component::initialize(Controller $controller) [APP/Controller/Component/MyComponent.php, line 456]
Strict (2048): Declaration of HitcountBehavior::setup() should be compatible with ModelBehavior::setup(Model $model, $config = Array) [APP/Model/Behavior/HitCountBehavior.php, line 89]
خبر-زندگی حضرت زهرا(س) به روایت علامه بهلول
 
 
 
 
 
 
زندگی حضرت زهرا(س) به روایت علامه بهلول
۱۳۹۲/۱۲/۲۱
#

 کتاب «از کوثر یکشنبه‌ها» داستان زندگی حضرت زهرا (س) است به قلم علامه بهلول که هم اکنون چاپ دوم آن وارد بازار کتاب شده است.

داستان نوشتن این کتاب به زندان‌های افغانستان بر می‌گردد و علامه محمدتقی بهلول در زندان به نیت رهایی از بند داستان زندگی آن حضرت را به شعر در آورد و جالب اینکه زندانبان او در زندان که به دست علامه شیعه شده بود، این اشعار را کتابت کرده و هنوز دستخط زندان بان از این اشعار موجود است.

علامه بهلول در مقدمه کتاب داستان سرودن اشعار را این گونه نقل کرده است:

شب تولد حضرت زهرا بود و من از طولانی شدن زندان انفرادی بسیار دلتنگ بودم. در آن شب نخوابیدم و  مسدس طولانی و مفصلی در مناقب و مصائب حضرت زهرا گفتم و رهایی خود را از خدا خواستم. بعد از نماز صبح که خوابیدم مادرم را در خواب دیدم که به زندان به دیدن من آمد و گفت: فرزندم دلتنگ مباش. عرضت به حضرت زهرا رسیده و رها می‌شوی. و همان روز من را از زندان انفرادی به زندانی 24 نفری منتقل کردند.

و این چنین شد که علامه بهلول همواره عمل خلاصی خود از زندان را  توسل به حضرت زهرا می‌دانست. همچنین مقدمه این کتاب که شرحی دارد بر زندانی شدن بهلول و پس از آن خلاصی یافتن وی، شامل خاطرات سیاسی آیت‌الله بهلول از قیام مسجد گوهرشاد و 35 سال تبعید وی است و با توجه به این که به قلم خودش نگارش یافته بسیار خواندنی و جذاب است.