Strict (2048): Declaration of MyComponent::initialize() should be compatible with Component::initialize(Controller $controller) [APP/Controller/Component/MyComponent.php, line 456]
Strict (2048): Declaration of HitcountBehavior::setup() should be compatible with ModelBehavior::setup(Model $model, $config = Array) [APP/Model/Behavior/HitCountBehavior.php, line 89]
خبر-یک کتاب برای پدر و مادرهایی که دانشجوی سال اولی دارند
 
 
 
 
 
 
یک کتاب برای پدر و مادرهایی که دانشجوی سال اولی دارند
۱۳۹۲/۰۶/۲۸
#

پدر و مادرهای درس خوانده چیزهایی بلدند که بچه ها با همه تیزهوشی و شیطنت خود نمی توانند سر در بیاورند که از کجا رو دست می خورند. و راز این دانستن های همتا با شیطنت های پیشرفته و تکنیک های روزآمد شده ی بچه ها در کتابهایی است که والدین یواشکی و دور از چشم بچه ها می خوانند.
بله! همانطور که دستگاه های دیجیتال یک کاتالوگ راهنما دارد بچه ها و بچه هایِ بچه های ما هم نیاز به یک کتاب آموزش والدین دارند. حالا از میان کتابهای فلسفی یا زیادی کاربردی که مخصوص بچه های همه جای دنیا نوشته می شود میخواهیم یک نسخه بومی مفید پیشنهاد کنیم. کتابی که چندین بار و در نمونه های پایلوت مختلفی آزموده شده و امتحان خود را پس داده است: کوله پشتی. راهنمای زندگی دانشجویی. 

کتابی که هم در داشبورد ماشین جا می شود و هم در جیب داخلی کت و هم در جیب آسری کیف مادرها. کتابی که نه برای دانشجویان سال اولی، بل برای همیاران آن ها نوشته شده است و آنچنان که از جا به جای کتاب معلوم است نسخه ای است که در برخی دانشگاه های موفق کشور به عنوان جزوه آموزشی در اختیار دانشجویان سال بالایی قرار می گرفت. 

کتاب 9 بخش اصلی دارد از جمله: دانشگاه با دبیرستان چه فرق هایی دارد؟، نیاز به تغییر را بپذیرید و این تغییر را فعالانه مدیریت کنید، یادگیری فعال و موثر چگونه اتفاق می افتد؟، شرکت در کلاس، گوش دادن موثر، یادداشت برداری موثر، بعد از کلاس درس، مدیریت زمان و یادگیری در گروه های کوچک که هر کدام به زبان ساده و همه فهم نوشته شده است. 
از امتیازهای کتاب این است که دو سه تا پرسش نامه کاربردی دارد که اگر دانشجو آن را همان اول کار پر کند کژراهه نمی رود. مثلا پرسشنامه که در ناخوداگاه معلوم می کند بهترین راه و روش یادگیری هر دانشجویی چیست؟ دیداری، نوشتاری، شنیداری، عملی و یا ...؟ و یا آموزش روش کاربردی مطالعه بدون فراموشی. 
همه اینها و بیشتر از این ها از کوله پشتی، کتابی جمع و جور برای آن هایی ساخته است که می خواهند پا به پای دانشجویی (فرزند، رفیق و یا حتی هم دانشگاهی) قدم بر دارند و به شکل نامحسوس مقدمات پیشرفتش را فراهم کنند. 

 

لینک اصلی خبر - سایت مشرق